Hey merhaba ziyaretçi bize destek olmak ister misin ? Hemen Kayıt Ol Seni hiç sıkmadan kayıt edeceğiz endişelenmek bize destek olduğun için teşekkürler.  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
319 sayfa çeviri ders (alıntıdır)
#1
selamlar aşağıda yasirkula.com sitesinden alıntı üçüncü şahıs nişancı tipi bir oyun yapımı için 319 sayfalık çeviri ders bulunmaktadır.Kaynak sahibi alıntı olduğunu belli edecek şekilde paylaşıma izin vermektedir.


Proje, Unity3D ile C# dilini kullanarak basit bir TPS zombi shooter oyunu yapmak.
Ders toplamda 17 dersten oluşmaktadır ve 319 sayfa uzunluğundadır. Dersi anlamak için daha önceden Unity’de programlama deneyiminizin olması gerekiyor! Eğer programlama deneyiminiz yoksa çok ama çok iyi bir araştırmacı olmanız ve derste üzerinde durulmayan komutları kendi başınıza öğrenmeniz gerekiyor. Ben bazı yerlerde çevirmen eklemeleri yaptım ama bunun yetersiz olduğu durumlar olacaktır.
Çeviri her ne kadar tamamlanmış olsa da farketmediğim hatalar olabilir. Bunları lütfen bildirin.
Yazar: Ferdinand Joseph Fernandez
Çeviri: Süleyman Yasir Kula
Orijinal Kaynak: Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!

Derste Adı Geçen Winrar Arşivi: Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.! (Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!)
Bölüm 1 (Unity’e Giriş): Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!
Bölüm 2 (Basit Bir Level Tasarımı): Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!
Bölüm 3 (Script Yazmaya Giriş): Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!
Bölüm 4 (Player Scriptine Giriş): Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!
Bölüm 5 (Kamera Scripti): Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!
Bölüm 6 (Düşman Yapay Zekasına Giriş): Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!
Bölüm 7 (Prefab Sistemi): Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!
Bölüm 8 (Düşmana Hasar Vermek): Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!
Bölüm 9 (3D Modeller ve Animasyonlar): Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!
Bölüm 10 (Ragdoll Sistemi): Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!
Bölüm 11 (Düşmanın Hasar Vermesi): Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!
Bölüm 12 (Düşmanların Spawn Olması):Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!
Bölüm 13 (Oyunu Kazanmak): Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!
Bölüm 14 (Ana Menü Oluşturmak): Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!
Bölüm 15 (Görsel ve Ses Efektleri Eklemek):Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!
Bölüm 16 (Düşmanın Sağlık Paketi Düşürmesi):Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!
Bölüm 17 (Oyuna Roketatar Eklemek): Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!

https://yasirkula.com/2014/07/07/unity-c-tps-oyunu-yapimi-ceviri-projesi/
  Cevapla
#2
Paylaşımın için çok teşekkürler bir çok arkadaş yardımı dokunacaktır. Smile
Bir gün her şey kodlanacak ... Idea

resim
  Cevapla
#3
Üstad benim derdime derman olmadı.
İki cismi birbirine çarpıştırdığımda ikiye bölmek istiyorum. Fakat ikiye bölündüğünde dip dibe spawn oldukları için tekrardan bölünüyorlar.
Bunu engellemenin yolunu bulamadım.
  Cevapla
#4
Çarpışma olduğunda değil çarpışma bittikten sonra bu işlemi yaparsanız belki sorun çözulebilir. Bunun için OnCollisionExit olayı var sanırım.

Bir diğer yöntem, çarpışma olduktan sonra bölunme başlangıcında 5 saniyeliğine bölunme kodunun çalışmasını engelleyebilirsiniz.
  Cevapla
#5
Dersle gelen winrar arşivi mevcut değil yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar kolay gelsin
  Cevapla
#6
İyi çalışmalar kolay gelsin indirilen dökümanlarda winrar dosyası Yok yardımcı olursanız sevinirim
  Cevapla
#7
17 bölümü Abbyy ile tel pdf'de birleştirip, bölüm kısa yolları ekledim.Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!
Yazar Ferdinand Joseph Fernandez, çevirmen  Süleyman Yasir Kula ve paylaşan üye @mustafa91'e teşekkürler.
  Cevapla
#8
Teşekkürler Gerçekten Çok faydalı olacak. Bu kadar indirilmiş insanları anlamıyorum. bir teşekkür yazar insan yaSmile
  Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi