Hey merhaba ziyaretçi bize destek olmak ister misin ? Hemen Kayıt Ol Seni hiç sıkmadan kayıt edeceğiz endişelenmek bize destek olduğun için teşekkürler.

• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
build hatası
build alırken "gradle build failed .see the console for details" hatası alıyorum bunu çözümü nedir?
Sanıyorum ki android çıktı almaya çalışıyorsun. Unity editor de şu ayarları yapman gerekiyor:

File > Build Settings > Player Settings e ulaş

Company Name, Product Name ve Default Icon kısımlarını türkçe karakter kullanmadan doldur.

Other Settings e tıklayıp ayarlarını genişlet ve şu ayarları yap:

Scripting Backend: IL2CPP
Target Architectures:
   ARMv7 (işaretle)
   ARMv64 (işaretle)

Publishing Settings e tıklayıp ayarlarını genişlet:

Keystore Manager > Keystore... > Create New e tıkla
Alias ve Password oluştur ve kaydet. Bu uygulamayı imzalamanı sağlar ve sağlayıcısı olduğunu belirtir.
Password kısımlarına oluşturduğun şifreyi gir.
(Unity i yeniden başlatığında çıktı almak için password kısımlarına bu şifreni yazman gerekir)
-----------
Problem çözülmediyse Edit > Preferences > External Tools ten Android SDK ve JAVA JDK nın sorunsuz bir şekilde kurulmuş olup olmadığını kontrol et. Sorun varsa sarı bir ünlem ve uyarı göreceksin. Sorun varsa Unity HUB a girip Install kısmından unity versiyonuna tıklayıp Android eklentilerini kurman gerekiyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo Build || IL2CPP_CodeGenAndCompile Error || Lütfen Yardım Ediniz umutsarac 1 21 1 saat önce
Son Yorum: Eyelay
  Unity 2d silah mouse takip sistemi hatası onurbilgin1104 0 68 21-03-2021, Saat: 21:15
Son Yorum: onurbilgin1104
  WebGL Video Player Ve Build ulusoyexe 0 71 13-02-2021, Saat: 21:17
Son Yorum: ulusoyexe
  Visual Studio hatası nacinur 0 89 03-02-2021, Saat: 11:45
Son Yorum: nacinur
  Unity içerisinde çalışan fonksiyon Build edince çalışmıyor bthnsanat 2 353 23-12-2020, Saat: 12:50
Son Yorum: mtat0640

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi