Hey merhaba ziyaretçi bize destek olmak ister misin ? Hemen Kayıt Ol Seni hiç sıkmadan kayıt edeceğiz endişelenmek bize destek olduğun için teşekkürler.

• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forum Durumu
Star 
Arkadaşlar Forum'da 100 üyeyi aşmış bulunmaktayız .

Öncelikle foruma kayıt olup bize destek veren tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum fakat gördüğünüz gibi forum biraz ölü gibi Big Grin-  sanırım bu sorun forum kültürünün ölmesinden dolayı sizlerden bu konuda tavsiyeler almak için destek istiyorum forumu canlandırmak için neler yapabiliriz ,  

Benim aklımada bir Forum içi Game Jam etkinliği düşünüyorum böyle bir şey yapsak katılacak arkadaşlar olur mu yada aklınızda daha farklı fikirler var mı varsa bunları yorum olarak belirtirseniz çok sevinirim arkadaşlar . yorumlarınızı bekliyorum.
Bir gün her şey kodlanacak ... Idea

resim
Bana kalırsa forum kültürünün ölmesinden çok, yeterli tanıtımımızın olmamasından kaynaklı bir durum.
Evet forum kullanımları düşük ama Unity ile doğrudan ilgili bir forumun boş kalacağını sanmıyorum normal şartlarda.

Önerim bir şekilde forumun tanıtımının yapılması yeni kullanıcılara. Facebook gruplarından vb yol alınabilir.
Bugün, hayal ettiğin gelecek için bir adım attın mı?

(22-07-2017, Saat: 21:57)vic Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!Bana kalırsa forum kültürünün ölmesinden çok, yeterli tanıtımımızın olmamasından kaynaklı bir durum.
Evet forum kullanımları düşük ama Unity ile doğrudan ilgili bir forumun boş kalacağını sanmıyorum normal şartlarda.

Önerim bir şekilde forumun tanıtımının yapılması yeni kullanıcılara. Facebook gruplarından vb yol alınabilir.

Öyle bir çalışmayı bende düşünüyorum fakat gruplarda reklama gireceğinden engelleneceğini vb yasaklama durumları olacağını düşünüyorum.

resim
Forum olarak icraatlar yapıp paylaşılabilir. Misal başarılı bir doküman hazırlanır, altına forumun imzası atılır.
Ya da video tutorialler hazırlanıp, forumun imzası atılarak paylaşılabilir.

Grupların yöneticilerinden de gerekli izinler alındığında özellikle doküman tarafıyla ilgili, herhangi bir sorun çıkmayacaktır.

(23-07-2017, Saat: 14:24)vic Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!Forum olarak icraatlar yapıp paylaşılabilir. Misal başarılı bir doküman hazırlanır, altına forumun imzası atılır.
Ya da video tutorialler hazırlanıp, forumun imzası atılarak paylaşılabilir.

Grupların yöneticilerinden de gerekli izinler alındığında özellikle doküman tarafıyla ilgili, herhangi bir sorun çıkmayacaktır.

Haklısın bu konuda içerik üretmemiz gerekiyor dediğin gibi yakın zamanda başlayacağım videolara Big Grin

resim
unity'nin kütüphanesini türkçeye çevirmeye çalışabiliriz, hem unity'nin script API'sinin türkçe kaynağı olur elimizin altında hem de Türk oyun geliştiricileri için çok yardımcı olur.
(23-07-2017, Saat: 17:32)No_99 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!unity'nin kütüphanesini türkçeye çevirmeye çalışabiliriz, hem unity'nin script API'sinin türkçe kaynağı olur elimizin altında hem de Türk oyun geliştiricileri için çok yardımcı olur.

Böyle bir şey düşünüyoruz aslında ya yapımınada başlacağız sanırım dostum.

resim
Biraz geç bir cevap olacak ama bana göre hatırı sayılır bir kitle eski oyun yapımla ilgili forum günlerini özlüyor. Bir yarışma iyi olabilir ayrıca çeşitli sosyal gruplarda yarışmanın tanıtımı yapılabilir sadece forum değil amatör Türk oyun yapım sektörünü kapsayacak bir yarışma adımı olursa üye sayısıda aktiflik de artabilir.
(30-07-2017, Saat: 13:33)semih2400 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!Biraz geç bir cevap olacak ama bana göre hatırı sayılır bir kitle eski oyun yapımla ilgili forum günlerini özlüyor. Bir yarışma iyi olabilir ayrıca çeşitli sosyal gruplarda yarışmanın tanıtımı yapılabilir sadece forum değil amatör Türk oyun yapım sektörünü kapsayacak bir yarışma adımı olursa üye sayısıda aktiflik de artabilir.

Özellikle eski kitlenin forumu özlemesi konusuna katılıyorum ben burayı gördüğümde çok sevinmiştim. Forumculuk bitmiş değil.

(30-07-2017, Saat: 14:34)vic Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!
(30-07-2017, Saat: 13:33)semih2400 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!Biraz geç bir cevap olacak ama bana göre hatırı sayılır bir kitle eski oyun yapımla ilgili forum günlerini özlüyor. Bir yarışma iyi olabilir ayrıca çeşitli sosyal gruplarda yarışmanın tanıtımı yapılabilir sadece forum değil amatör Türk oyun yapım sektörünü kapsayacak bir yarışma adımı olursa üye sayısıda aktiflik de artabilir.

Özellikle eski kitlenin forumu özlemesi konusuna katılıyorum ben burayı gördüğümde çok sevinmiştim. Forumculuk bitmiş değil.

çok zaman ayırıp giremesemde bende sevinmiştim gerçekten herkesin kendince işleri var bi zaman bulsak dirilecek eski günler tekrardan

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Unity 3D TR Forum Facebook Grubu TheTudors 2 1,094 13-05-2017, Saat: 13:51
Son Yorum: TheTudors

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi