Hey merhaba ziyaretçi bize destek olmak ister misin ? Hemen Kayıt Ol Seni hiç sıkmadan kayıt edeceğiz endişelenmek bize destek olduğun için teşekkürler.

• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Quiz oyunu sahne sorunu
Merhabalar;

Ben bir quiz oyunu tasarlıyorum fakat cevap butonları her bölümde değişmesi gerekiyor.

Takıldığım konu şöyle; ben her soru yani bölüm için yeni bir Scene mi açmalıyım, yoksa her bölüm için yeni bir canvas açıp, hepsini gizleyip sadece geçerli bölümün canvasını mı görünür yapayım ?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

İyi günler.
Yapacağın şey şu bence dostum Sorular ve Cevapları bir Class'da dizi halinde tutup önceden giriceksin kişi diğer soruya geçeği zaman sahneyi tekrar yükleyip dizinin diğer elemanları ile dolduracaksın sahnedeki Soruları ve Cevapları yani soru ve cevaplar dizideki değişkene bağlı olacak

örnek class yapısı olarak da 

public string Soru;

public bool Kont;

gibi mesela kont 0 ise Yanlış doğru kabul ediceksin Kont 1 ise Doğruyu doğru kabul edeceksin Smile
Bir gün her şey kodlanacak ... Idea

resim
Anladım, yani arkaplan ve scene aynı kalacak sorular ve cevaplar tekrar yüklenecek. 
Bir tane cevapları aynı olan quiz oyunu yaptım tutoriallarla ama cevapları da her seferinde nasıl yükleyeceğimi yapamadım.
Deneye deneye bulucam herhalde Smile

Cevap için çok teşekkürler.

İyi akşamlar.
Dediğim gibi sahneyi tekrar yükleyip halledebilirsin Smile
Bir gün her şey kodlanacak ... Idea

resim
Nasıl bir oyun yaptığını bilmiyorum ama sahneyi her seferinde her soru için yüklemek pek kullanıcı dostu bir çözüm gibi durmuyor. Belkii bi prototype soru paneli oluşturup sormak istediğin soru sayısı akdar duplice edip saynene koyabilirsin. Sonra kodla herbirine farklı soru yazarsın ve cevaplanan soruyu inaktif edersin. Alt alta canvasla döşeyebillirsin ya da tek bir panellede halledebilirsin işi bir buton koyarsın mesele Devam diye bir buton, butona basılıcan yeni bir soru çeker ve onları yazdırırsın canvasa sanırım son dedidiğim daha kullanışlı olacaktır Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sıralı Giden Instantiate Sorunu birilerigibiyim 1 512 27-03-2022, Saat: 16:42
Son Yorum: TheTudors
Question Vuforia 3D Nesnesinin Sabit Kalma Sorunu cverf127 0 458 05-01-2022, Saat: 01:44
Son Yorum: cverf127
Wink Farklı cihazlarda görüntülenme sorunu CafeBull 0 447 18-12-2021, Saat: 18:45
Son Yorum: CafeBull
Sad Objeyi İleri Hareket Ettirme Sorunu FurkanSafa 0 636 11-12-2021, Saat: 12:00
Son Yorum: FurkanSafa
Bug Unity 2D multiplayer snake game prefabs sync sorunu emrepbu 0 660 01-12-2021, Saat: 21:26
Son Yorum: emrepbu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi