Hey merhaba ziyaretçi bize destek olmak ister misin ? Hemen Kayıt Ol Seni hiç sıkmadan kayıt edeceğiz endişelenmek bize destek olduğun için teşekkürler.

• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unity 2d android için oyun
(12-02-2018, Saat: 18:02)TheTudors Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!O kadar yüksek çözünürlüğe gerek yok ki unity üzerinden resmi Android için override edebilirsin oradan 256 512 falan dene bozulma yoksa o şekilde kullan.

Tüm sprite leri 1 png dosyası yapıyorum ondan , birden fazla png dosyası yapsam dahamı iyi( 2048 lik 4 tane ) sen nasıl yapıyorsun ?
(12-02-2018, Saat: 18:09)mehtiozturk Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!
(12-02-2018, Saat: 18:02)TheTudors Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!O kadar yüksek çözünürlüğe gerek yok ki unity üzerinden resmi Android için override edebilirsin oradan 256 512 falan dene bozulma yoksa o şekilde kullan.

Tüm sprite leri 1 png dosyası yapıyorum ondan , birden fazla png dosyası yapsam dahamı iyi( 2048 lik 4 tane ) sen nasıl yapıyorsun ?

Hepsini bir araya atman önemli değil onları ayırdıktan sonra en genel olan sprite'ın çözünürlüğünü değiştirdiğinde onlarda orantısal olarak değişecektir. eğer bozulma yoksa o şekilde kullanabilirsin zaten çok düşük yaparsan oyun'da resimler bulanıklaşacaktır farkedebilirsin.
Bir gün her şey kodlanacak ... Idea

resim
(12-02-2018, Saat: 18:38)TheTudors Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!Hepsini bir araya atman önemli değil onları ayırdıktan sonra en genel olan sprite'ın çözünürlüğünü değiştirdiğinde onlarda orantısal olarak değişecektir. eğer bozulma yoksa o şekilde kullanabilirsin zaten çok düşük yaparsan oyun'da resimler bulanıklaşacaktır farkedebilirsin.

Sanırım sorunumu anlatamıyorum , bu konu unity ile ilgili değil , şimdi oyunu bitirdim diyelim , 50 tane png dosyası var ayrı ayrı var bunlar telefonda açılmasını uzatabilir , ondan  tek bir 4096 x 4096 png dosyası yaparsam oyunun açılma hızı artar diye düşündüm .
Bu oyunda hız artırır mı ? (tek dosya sprite yapmak)
Eski telefonlar (android 4.4 kitkat ) 4k dosyayı açabilir mi ?
(12-02-2018, Saat: 21:19)mehtiozturk Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!
(12-02-2018, Saat: 18:38)TheTudors Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!Hepsini bir araya atman önemli değil onları ayırdıktan sonra en genel olan sprite'ın çözünürlüğünü değiştirdiğinde onlarda orantısal olarak değişecektir. eğer bozulma yoksa o şekilde kullanabilirsin zaten çok düşük yaparsan oyun'da resimler bulanıklaşacaktır farkedebilirsin.

Sanırım sorunumu anlatamıyorum , bu konu unity ile ilgili değil , şimdi oyunu bitirdim diyelim , 50 tane png dosyası var ayrı ayrı var bunlar telefonda açılmasını uzatabilir , ondan  tek bir 4096 x 4096 png dosyası yaparsam oyunun açılma hızı artar diye düşündüm .
Bu oyunda hız artırır mı ? (tek dosya sprite yapmak)
Eski telefonlar (android 4.4 kitkat ) 4k dosyayı açabilir mi ?

Sorunu anladım ondan problem yok Big Grin- Benim sana demeye çalıştığım şey o bir şeyi etkilemez açar 10k'yıda açar yani sadece 10k görüntüleyemez sen zaten ayıracağın için o görseller 10k olmayacak hep tek tek toplu 10 k olacağından bir sorun yaratmayacaktır Big Grin
Bir gün her şey kodlanacak ... Idea

resim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Reklam Ekleyince Oyun Açılmıyor Procyus 2 31 17-07-2019, Saat: 21:14
Son Yorum: Procyus
  Unity ParticleRenderer hatası kingcoder 0 26 12-07-2019, Saat: 12:56
Son Yorum: kingcoder
  Unity multiplayer sıralama Bedirhan 2 56 21-06-2019, Saat: 17:06
Son Yorum: Bedirhan
  Unity üzerinden Visual Studio sorunu cyclopshammer1 3 109 15-06-2019, Saat: 23:49
Son Yorum: abayir41
  Unity Ads Rewarded-Ad Videonun bittiğini anlayabilme? Cem 0 64 20-05-2019, Saat: 16:49
Son Yorum: Cem

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi