Hey merhaba ziyaretçi bize destek olmak ister misin ? Hemen Kayıt Ol Seni hiç sıkmadan kayıt edeceğiz endişelenmek bize destek olduğun için teşekkürler.

• Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni bir oyun fonksiyonu
Merhabalar;

Öncelikle böyle bir forumu açtıkları ve Türk oyun yapımını destekledikleri için forum yöneticilerine teşekkür ediyorum.

Ben Unity programında daha çok yeni sayılırım, bir kaç yarım kalan proje dışında tamamlayabildiğim bir projem olmadı.

Şimdi soruma geçeyim;

Şu an tasarladığım ve sonunda bitirip yayınlamak istediğim bir mobil oyun geliştiriyorum. Oyunun sadece bir bölümünde iki tane nesne olacak ve bu nesnelerin içlerindeki değerler rastgele atanacalar.Yani bu bölüme tekrar başladıklarında bu bölümdeki cevap tekrar rastgele olarak değişecek ki burada yanıp tekrar başladıklarında aynı cevabı verip geçemeyecekler Smile Alacağı değer boolean tipinde olacak yani sadece doğru veya yanlış olacak.

İnternette araştırmama rağmen buna benzer bir projeye rastlamadığım için işin içinden çıkamadım. Nasıl bir yol veya nasıl bir projeden esinlenmem gerektiğini söyleyebilirseniz çok memnun olurum, bu konuda profesyonel arkadaşlardan ricamdır.

Şimdiden çok teşekkürler.

İyi günler
Hocam Biraz daha açık anlatırsan yardımcı olabilirim Smile
Smile şöyle ki iki tane kutu düşünün ve bu kutuların içlerinde doğru veya yanlış adında bir değer olacak. doğru olan değere tıkladığınızda diğer sahneye devam edecek. Yanlış olana tıkladığınızda bir önceki sahneden tekrar başlayacak ama bu cevapların hangisinin doğru hangisinin yanlış olduğunu, sahne her tekrar başlatıldığında bilgisayar otomatik olarak atayacak. 

Oldu mu bilmiyorum, umarım anlatabilmişimdir.
Level için bir tane question manager(soru yöneticin) olacak bu soru yöneticin ile önceden tanımladığın soru ve cevapları göstericeksin , ancak önceki seviyede sorduğun soruyu sormamak için her soruyu ve cevabı bir id ile cagırabilirsin , bunu xml serilize ederekte yapabilirsin normal bir 2 boyutlu dizi veya liste hatta dictionary tanımlayarakta yapabilirsin.Yol bu alternatifler muhakkak vardır . Anlaşılmadıysa daha ayrıntılı anlatalım . İyi forumlar
|| Az olan çoğun ispatıdır ||
Bunu rastgele atamayı şu şekilde yaparsın random fonksiyonu ile 0-1 yani 2 sayı arası random değer attırırsın 0 ise yanlış olur 1 ise doğru zaten 1 kutuya böyle değer alman diğerini belirlemene yeterli olur bu şekilde değişkenliği sağlayabilirsin fakat benim anlamadığım şey şu burada sorular ne olucak yani soruların cevap değiştiği zaten sorunun bi anlamı kalır mı kullanıcı random mu cevap vericek :Big Grin onu anlamadım açıkcası
Bir gün her şey kodlanacak ... Idea

resim

(01-06-2017, Saat: 15:11)undefined Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!Level için bir tane question manager(soru yöneticin) olacak bu soru yöneticin ile önceden tanımladığın soru ve cevapları göstericeksin , ancak önceki seviyede sorduğun soruyu sormamak için her soruyu ve cevabı bir id ile cagırabilirsin , bunu xml serilize ederekte yapabilirsin normal bir 2 boyutlu dizi veya liste hatta dictionary tanımlayarakta yapabilirsin.Yol bu alternatifler muhakkak vardır . Anlaşılmadıysa daha ayrıntılı anlatalım . İyi forumlar

Çok teşekkürler, dediğinizi anladım fakat uygulama konusunda takılırsam tekrar rahatsız ederim. size de iyi forumlar.

(01-06-2017, Saat: 15:20)TheTudors Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!Bunu rastgele atamayı şu şekilde yaparsın random fonksiyonu ile 0-1 yani 2 sayı arası random değer attırırsın 0 ise yanlış olur 1 ise doğru zaten 1 kutuya böyle değer alman diğerini belirlemene yeterli olur bu şekilde değişkenliği sağlayabilirsin fakat benim anlamadığım şey şu burada sorular ne olucak yani soruların cevap değiştiği zaten sorunun bi anlamı kalır mı kullanıcı random mu cevap vericek :Big Grin onu anlamadım açıkcası
Evet işin farklı boyutu orda ortada bir soru olmayacak. random iki kutudan bir tanesini seçecek, yani o bölümü geçmek biraz şansa dayalı olacak. resim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Reklam Ekleyince Oyun Açılmıyor Procyus 2 31 17-07-2019, Saat: 21:14
Son Yorum: Procyus
  Oyun içi market ile karakter değişimi Cem 3 141 15-05-2019, Saat: 08:11
Son Yorum: abayir41
  Oyun esnasında galeriden resim importlamak? Eyelay 2 392 01-09-2018, Saat: 22:53
Son Yorum: Eyelay
  ios a oyun yayınlamak kyrolen 1 636 10-03-2018, Saat: 03:51
Son Yorum: TheTudors
Star Unity 2d android için oyun mehtiozturk 13 1,900 12-02-2018, Saat: 21:51
Son Yorum: TheTudors

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi