Hey merhaba ziyaretçi bize destek olmak ister misin ? Hemen Kayıt Ol Seni hiç sıkmadan kayıt edeceğiz endişelenmek bize destek olduğun için teşekkürler.  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zemin aralarında boşluk var
#1
arkadaşlar aseprite ile 16x16 bir zemin çizdim. bu unity yüklediğim  ve tile palet ile kullanınca aralarda boşluklar kalın çizgiler oluyor sebebi nedir nasıl düzeltebilirim.


Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri
   
  Cevapla
#2
Çiziminin import ayarlarındaki filter mode'u "Point (No filter)" olarak değiştirip apply demen gerekiyor, sorun büyük ihtimal çözülür. Sorunun sebebi ise 16x16 çok küçük bir çözünürlük olduğundan ve unity'nin varasyılan import ayarlarında filter mode "Bilinear" olduğundan kendi içinde anti-alising tarzı bir şey uyguluyor, bu yüzden çözünürlüğü düşük çizimler bulanık gibi gözüküyor.
Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!
resim
  Cevapla
#3
hocam bunu yaptım fakat bir değişiklik olmadı sadece resimdeki bulanıklık gitti çok net oldu ama aralardaki boşluklar hala duruyor. Bende acemiyim platform yapmak istiyorum bu arada kanalınız çok başarılı keşke 2d bir eğitim seriside olsa biz acemiler için çok güzel olabilirdi Big Grin
  Cevapla
#4
Google'da bulduğum kadarıyla "Package manager"da '2D Pixel Perfect' diye bir paket varmış, onu yükleyip kameraya onla gelen 'Pixel Perfect Camera' component'ını atarsan düzeltme ihtimali var.
Linkleri görüntüleyebilmek için Kayıt ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.Anlayışınız için teşekkürler.!
resim
  Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi